Krajowy Rejestr WierzytelnościWindykacja należności: Giełdy wierzytelności

  • Windykuj swoich dłużników za 9 zł!

    Odzyskaj swoje pieniądze bez żadnych prowizji!


    Wystaw niezapłacone faktury już teraz : Dodaj dług >>>

    Zajmie Ci to tylko 1 minutę!
    (Elektroniczne wezwanie do zapłaty i pieczęć prewencyjna gratis)

Wyszukaj Dłużnika:

W systemie już 2227 długów!

Giełdy wierzytelności

Giełdy wierzytelności to najprostszy sposób pozbycia się „problemu”. Zostały stworzone aby szybko i skutecznie odzyskać pieniądze. Jeszcze wiele przedsiębiorstw czy osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą próbują samodzielnie odzyskiwać swoje należności. W większości są skazani na porażkę, ponieważ nie posiadają dostatecznej wiedzy i narzędzi aby prowadzić negocjacje z dłużnikiem. Taki przedsiębiorca nie bierze pod uwagę tego, że wtedy to dłużnik jest na wygranej pozycji, to on ma pieniądze, które chce odzyskać i to wreszcie dłużnik decyduje kiedy i czy w ogóle je odda. Skutecznym rozwiązaniem takich problemów z kontrahentami, którzy nie regulują swoich zobowiązań jest giełda wierzytelności.

Działa ona na zasadzie upublicznienia informacji o zadłużeniu jakie mają wobec wierzyciela osoby fizyczne bądź prawne. Taki dług może w każdym momencie zostać kupiony nie tylko przez firmę windykacyjną ale również przez dowolną zainteresowaną osobę. Giełdy wierzytelności przeznaczone są dla osób zadłużonych oraz dla tych, które są zainteresowane kupnem długu. Wiele przedsiębiorców, których zobowiązania znalazły się na takich giełdach zaczyna spłacać swoje zobowiązania.

Jak wystawić wierzytelność na sprzedaż i jak ją kupić?

Wszystkie giełdy wierzytelności mają swoje regulaminy i w pierwszej kolejności należy się z nim zapoznać. Aby przystąpić do wystawienia wierzytelności na takiej giełdzie, trzeba się na niej zalogować. Potem podajemy dane dłużnika, kwotę zadłużenia oraz ilość dni jaka upłynęła od terminu zapłaty. Osoba, która chce kupić taką wierzytelność powinna zapoznać się z warunkami zakupu i kliknąć „chcę kupić”. W zależności od regulaminu taki zabieg nie jest wiążący, ponieważ potem osoba zainteresowana kupnem kontaktuje się z wystawcą i ustalają warunki sprzedaży.

Jakie skutki dla dłużnika niesie umieszczenie go na giełdzie wierzytelności?

Nie trzeba nikogo przekonywać, że skutki są prawie w 100% zgubne. Na takiej giełdzie można znaleźć osoby, które nie regulują zobowiązań, więc kto będzie ryzykował i zaczynał współpracę z kimś takim narażając się na takie same problemy jakie miała osoba wystawiająca tego dłużnika na giełdzie wierzytelności? Coraz więcej osób zanim zdecyduje na współdziałanie sprawdza w Internecie swojego przyszłego partnera gdzie ma pakiet informacji o nim. Nikt w dzisiejszych czasach nie zdecyduje się na tak ryzykowne posuniecie i zdecyduje się na kontrakt z dłużnikiem.

Coraz więcej przedsiębiorców przekonuje się o korzyściach jakie niesie za sobą giełda wierzytelności bo zgodnie z przepisami każdą wierzytelność można sprzedać. Jest to najprostszy sposób odzyskania pieniędzy i ułatwienia sobie prowadzenia działalności. Giełda taka to tym samym zbór wszystkich nieuczciwych kontrahentów, którzy nie chcą płacić swoich zobowiązań.