Krajowy Rejestr WierzytelnościWindykacja należności: Publikowanie długu w celu sprzedaży

  • Windykuj swoich dłużników za 9 zł!

    Odzyskaj swoje pieniądze bez żadnych prowizji!


    Wystaw niezapłacone faktury już teraz : Dodaj dług >>>

    Zajmie Ci to tylko 1 minutę!
    (Elektroniczne wezwanie do zapłaty i pieczęć prewencyjna gratis)

Wyszukaj Dłużnika:

W systemie już 2227 długów!

Publikowanie długu w celu sprzedaży

Krajowy Rejestr Wierzytelności to przede wszystkim giełda wierzytelności online. W bazie KRW znajduje się stale rosnąca liczba długów (wierzytelności) niespłaconych przez firmy, spółki czy osoby fizyczne, potwierdzone zgodnie z prawem (wiarygodna faktura, umowa pożyczki, prawomocny wyrok sądowy, nakaz zapłaty, europejski nakaz zapłaty).
Wszystkie wierzytelności notowane w bazie KRW zostały upublicznione w celu ich sprzedaży innym podmiotom rynku. Wśród Użytkowników i Klientów KRW sprzedających wierzytelności znajdują się firmy windykacyjne, spółki oraz osoby fizyczne.

Dlaczego warto wystawić dług na sprzedaż?
Wystawienie długu na giełdzie wierzytelności umożliwia wierzycielowi odsprzedanie długu - firmie windykacyjnej lub innemu podmiotowi, który zalega Twojemu dłużnikowi z zapłatą (czyli sam posiada dług). Kompensata długu jest podatawowym argumentem na upublicznienie długu.
Ponadto dług opublikowany w KRW staje się publiczny - ma do niego dostęp szereg podmiotów gospodarczych, osób i instytucji. Dzięki bezpłatnej metodzie powiadomienia dłużnika o publikacji długu (powiadomienie e-mail) zyskujesz dodatkowe narzędzie w walce o Twoje należności.

Czy opublikowanie długu i danych dłużnika jest zgodne z prawem?
Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem wierzyciel ma prawo ujawnić dane dłużnika jeżeli zostało to dokonane w celu skutecznego dochodzenia należności. Ponadto dług opublikowany w KRW został umieszczony w celu jego sprzedaży i uzyskania należności. W tego typu sytuacjach nie obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych. Wierzyciel powinien być jednak pewien prawdziwości swojego roszczenia i mieć oparcie w dokumentacji (wyrok, nakaz zapłaty lub poświadczone faktury).

Kiedy warto opublikować dług w KRW?
Publikacja długu w giełdzie wierzytelności w celu dokonania sprzedaży może zostać dokonana już w momencie przekroczenia terminu płatności przez dłużnika. Sankcja publikacji długu w KRW może również służyć jako ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty.

Cena publikacji długu w celu sprzedaży?
Publikacja długu w KRW to koszt 9 zł brutto. Jeżeli chcesz opulikować więcej niż 1 dług zakup Pakiety Usług KRW w korzystnej cenie i oszczędzaj na windykacji.