Krajowy Rejestr WierzytelnościWindykacja należności: Wezwanie do zapłaty

  • Windykuj swoich dłużników za 9 zł!

    Odzyskaj swoje pieniądze bez żadnych prowizji!


    Wystaw niezapłacone faktury już teraz : Dodaj dług >>>

    Zajmie Ci to tylko 1 minutę!
    (Elektroniczne wezwanie do zapłaty i pieczęć prewencyjna gratis)

Wyszukaj Dłużnika:

W systemie już 2227 długów!

Wezwanie do zapłaty

Zaległości w płatnościach w obrocie gospodarczym są bardzo częstym przypadkiem. Wiele firm a nawet osób fizycznych stale unika płacenia zobowiązań terminowo w nadziei na zapomninie długu. Często również dłużnicy zalegają z płatnościami z powodu udzielania zbyt długich terminów płatności własnym kontrahentom. W takiej sytuacji łatwo utracić płynność.

Pierwsze próby odzyskania należności od dłużnika
Każdy wierzyciel podejmuje próbę kontaktu telefonicznego lub osobistego z dłużnikiem w celu zawarcia porozumienia lub ustalenia ostatecznej daty spłaty długu. Takie metody windykacji, zwane miekkimi, mają na celu wywarcie presji na dłużniku w taki sposób, aby możliwa była dalsza współpraca. Rzadko wierzyciele decydują się na twarde metody windykacji, włączając wezwanie do załaty na piśmie lub skierowanie pozwu do sądu w pierwszych miesiącach istnienia zaległości.

Szybkie działanie to podstawa skuteczności windykacji
Jeżeli wierzyciel będzie zwlekał ze skutecznym działaniem windykacja prawdopodobnie zakończy się fiaskiem. Już po 14 dniach od przekroczenia terminu płatności wierzyciel powinien nadać formalne wezwanie do zapłaty do dłużnika.

Wezwanie do zapłaty wysłane przez Krajowy Rejestr Wierzytelności
KRW udostępnia Użytkownikom możliwość bezpłatnego powiadomienia e-mail do dłużnika o dodaniu lub publikacji długu w Systemie KRW. Takie powiadomienie jest wysyłane w formie elektronicznej na adres e-mail dłużnika. Użytkownik może również bezpłatnie pobrać wzór wezwania do zapłaty - do samodzielnego wypełnienia.
Oferujemy również płatne wezwanie do zapłaty, wysyłane bezpośrednio przez Krajowy Rejestr Wierzytelności do dłużnika drogą korespondencyjną, za potwierdzeniem odbioru.
Wezwanie do zapłaty z KRW jest uznawane przez sądy i może stanowić podstawę do udowodnienia ugodowego załatwienia sprawy przed sądem polskim.

Cena wezwania do zapłaty
Oferujemy 2 rodzaje wezwań do zapłaty. Koszt wezwania do zapłaty w Polsce wynosi 39 zł brutto. W przypakdu wysyłki na poza granice Polski - 59 zł brutto. Jeżeli windykujesz wielu dłużników zakup Pakiet Usług i oszczędzaj. Sprawdź Pakiety.